fbpx

Aitäh kirjutamast, Teie sõnum on meie poole teel! Vastame Teile peatselt.

Lugege meie tegemistest Facebookis ja Instagramis:

Tellige tooteuudised ning pakkumised uudiskirjana siin:

Tagasi uudiste lehele

Uudiseid Taani disaini lahtiste uste päevadelt: mööbel ja aksessuaarid

23-25. mail toimus Taani pealinnas Kopenhaagenis sealse disainielu iga-aastane oodatud sündmus 3 Days of Design. Kolme päeva jooksul tutvustasid enam kui sada disainiettevõtet kõigile huvilistele oma tegemisi ja uudiseid, toimus ka mitmeid näituseid ning kohtumisi disaineritega.

3 Days of Design on võrreldes tavapäraste tootemessidega märksa põnevam üritus, sest sarnaselt Eestis toimuvale Disainiööle saab siis lähemalt uudistada ettevõtteid nende endi keskkondades. Kuna üritus tõmbab igal aastal järjest enam publikut, ajastavad ka paljud kohalikud tootjad uudiste esitlused just sellele ajale. Taani suurimate disainmööbli nimede uudistooted annavad hea pildi sellest, millised on meilgi nii populaarse põhjamaise sisustusstiili hetketrendid.


Mööblitootjate uudistest hakkasid kõige enam silma uued toolid ja tugitoolid – neid esitleti kolme päeva jooksul toimunud sündmusel rohkelt. Tooliuudiste seast leidis võrdselt päris uusi mudeleid ja juba olemasolevate sarjade edasiarendusi. Üheks sarjalaienduseks oli näiteks Muuto ülipehme söögitool Oslo, mis on täiendus kuus aastat tagasi lansseeritud Oslo diivanitele ja tugitoolidele.

Tänu spetsiaalsele vahtsisule väga suurt istumismugavust pakkuv uus Oslo söögitool. Tootja Muuto (foto: Muuto)

Uued Oslo toolid koos uue täispuidust Linear laua ja vanemate Reflect kummuti ja Ambit Rail valgustitega. Tootja Muuto (foto: Muuto)


Ka HAY uute toodete seast leiab juba tuttava sarja – uued liikmed sai HAY seni kõige edukam tootepere, About A Chair toolidesari. Väga lai jalaversioonide valik muudab uued AAC100 nime kandvad toolid sobivaks nii kodudesse kui ka kontoritesse.

HAY esitles uudiseid – AAC100 toole, pikendatavad CPH30 lauda ja PC laualampi – uhkes Lindencrone linnamõisas. Tootja HAY (foto: HAY)

AAC100 toolid on valikus erinevate jalaversioonidega, mille seast leiab sobivaid kodudesse ja kontoritesse. Kontorisse. Tootja HAY (foto: HAY)

AAC100 toolid sobivad väga hästi ka kodusesse miljöösse. Fotol koos CPH20 söögilauaga. Tootja HAY (foto: HAY)


Retromõjutused on jätkuvalt aukohal. HAY valikust leidus mitu päris uut tooli, mille disainis kumab läbi aastakümnete tagune aeg. Sellisteks olid näiteks istuma kutsuv Bernard tugitool ning välimuselt maskuliinne, samas väga kerge Halftime tool.

Esiti Adidase kontoritesse disainitud Halftime tool otsustati ka masstootmisse panna. Tootja HAY (foto: HAY)

Retrohõnguline Bernard tugitool. Tootja HAY (foto: HAY)


Jätkus ka kausjate ümarate plastiktoolide trend – seda järgis näiteks &traditioni kõige uuem toode, Jaime Hayoni loodud Elefy tool. Sama trendi näitas ka Bat söögitool Gubilt. Mõlemad uudised on valikus nii metall- kui ka puidust jalgadel ning lisaks plastikust istmele ka polsterdatuna – see kõik muudab toolid väga mitmekülgseteks.

Bat, mis oli esmalt esindatud erinevas suuruses tugitoolidena, on nüüdsest valikus ka söögitooli suuruses ja plastikistmena. Tootja Gubi (foto: Gubi)

&traditioni kõige uuem toode – plastikistmega Elefy tool. Tootja &tradition (foto: &tradition)


Uute sisustusaksessuaaride valik oli samuti väga lai. Rohkelt leidus messing- ja pronksviimistlusega tooteid, mis lisavad interjööridele luksuslikkust ja suursugusust. Väiksematest esemetest on parimateks näideteks Menu uued reguleeritava kõrgusega Duca küünlajalad ning uues kuldses viimistluses Bottle soola- ja pipraveskid.

Duca küünlajalad. Tootja Menu (foto: Menu)

Populaarsed Bottle soola- ja pipraveskid said uudisena mitu uut viimistlust, seal hulgas kuldse ja pronksi. Tootja Menu (foto: Menu)


Suurematest toodetest jäi kõige enam silma meetrise läbimõõduga Nimbus peegel Menult, mis mõjub oma disaini ja viimistluse tõttu seinal kui kunstiteos.

Uus Nimbus peegel ja uus suurtes mõõtudes Aer vaas. Tootja Menu (foto: Menu)


HAY näitas oma uutes aksessuaarides soovi muuta ka kõige tavalisemad tarbeesemed disainielementideks. Hea näide sellest on uus Shade prügikorv, mis mõjub selliselt, et seda ei tahakski kappi või laua alla peita.

Shade prügikorv on valikus mitmes pastelses värvitoonis. Tootja HAY (foto: HAY)

 

Uut Shade prügikorvi ei pea silma alt ära peitma. Fotol koos uue PC laualambi ja varasemast valikus olevate Élémentaire tooli, Analog seinakella ja CPH90 kirjutuslauaga. Tootja HAY (foto: HAY)


Sisustustekstiilidest oli kõige meeldejäävam uudis Gravel vaip Menult, mis on saanud inspiratsiooni väikeste kivikestega kaetud rannast. Vaiba muudavad pehmeks ja omapäraseks erinevates suurustes silmused.

Gravel vaip. Tootja Menu (foto: Menu)