fbpx

Aitäh kirjutamast, Teie sõnum on meie poole teel! Vastame Teile peatselt.

Lugege meie tegemistest Facebookis ja Instagramis:

Tellige tooteuudised ning pakkumised uudiskirjana siin:

Tagasi uudiste lehele

String riiul tähistab sel aastal 70ndat sünnipäeva

Rootsist on pärit mitmed disainimaailma tuntud nimed, seal hulgas ka disainiikooni staatust nautivad String riiulid, mille sünnist möödub tänavu 70 aastat.

String on riiulisüsteem, mille suurimaks võluks on geniaalne kombineerimisvõimalus. See ja lihtne, selge ning ajatu disain muudavad Stringi sobivaks mistahes ruumile. String riiulitega saab lähemalt tutvuda ELKE Mööbli sisustussalongis (Tedre 55, Tallinn), kust leiab rohkelt ideid ja näidislahendusi. 

Endale sobiva String riiuli saab kokku panna Stringi kodulehel oleva konfiguraatori abiga, mis näitab koheselt ka riiuli maksumust. Kui sobiv versioon valmis ehitatud, saab tellimuse tegemiseks soovitud riiuli disaini konfiguraatorist otse ELKE Mööblile (tallinn@elkemoobel.ee) saata.

String riiulimoodulitega saab ehitada täpselt nii suure riiuli kui tarvis ja mahub

Kõige algupärasema String riiulisüsteemi autoriks on rootsi arhitekt ja disainer Nils Strinning, kellele andis esimese riiuli tootmiseks 1949. aastal tõuke Bonnieri kirjastus. Nimelt otsustas kirjastus, et kui ärgitada rootslasi rohkem raamatuid ostma, peaks neil olema ka üks korralik riiul raamatute hoidmiseks.

Seetõttu korraldaski Bonnier konkursi, mille eesmärgiks oli leida praktiline, taskukohane ja kergelt kokkupandav raamaturiiul. String riiul pälvis konkursil esikoha. Muide, Bonnieri riiulikonkursi näol polnud sugugi tegu väikese kohaliku võistlusega. String riiul tuli võitjaks 194 konkursitöö hulgast, mis esitati erinevatest riikidest üle maailma.

String on raamaturiiuli staatusest ammu välja kasvanud: String riiulimoodulite ja säilitusaksessuaaridega lahendus esikusse

Stringi valikust leiab laia valiku moodulitega ühilduvaid säilitusaksessuaare

String riiulimoodulitega lahendus lastetuppa

Huvitav on fakt, et tegelikult on osake Stringi pea igas kodus. Nimelt jõudis Nils Strinning enne Stringini jõudmist leiutada ja kasutusele võtta plastikuga kaetud terasest traatkorvid, mis teeb temast garderoobide korvsüsteemide “esiisa”.

Pleksiklaasist raamidega String Plex sobib kasutamiseks vannitoas

Stringi valikust leiab ka kolme riiuliga valmislahenduse String Pocketi

Aastakümnete jooksul on algupärane String pea samal kujul säilinud. Täna müüdavatele riiulitele on lisandunud lai valik mooduleid ja säilitustarvikuid, laienenud on ka värvi- ja materjalivalik. LOE LÄHEMALT STRINGI 2019. AASTA UUDISTEST SIIN!

String riiulimoodulitega köögi näidislahendus ELKE Mööbli sisustussalongis (foto: Andres Treial)

String riiulimoodulitega vannitoa ja esiku näidislahendused ELKE Mööbli sisustussalongis (foto: Andres Treial)