fbpx

Aitäh kirjutamast, Teie sõnum on meie poole teel! Vastame Teile peatselt.

Lugege meie tegemistest Facebookis ja Instagramis:

Tellige tooteuudised ning pakkumised uudiskirjana siin:

Tagasi uudiste lehele

Sisustustrendid 2019

Aasta alguses on alati paslik suunata pilgud uutele trendidele, mille järgi pisutki joonduda ja inspiratsiooni ammutada – seda ka ruumide sisustamisel. Trendide puhul on aga sageli nii, et kõik uus on äraunustatud vana või leiavad need tee meieni uudsete tõlgendustena. Ka sel aastal teevad comeback’i paljud juba unustusse vajunud sisustussuunad või jätkuvad senised trendid uute nüanssidega.


Boho on tagasi

Boho ei ole tegelikult sisustuses kunagi päris kadunud olnud, aga pärast dekaaditagust suurt boho-hullust teeb see sellel aastal veelgi suurema comeback’i, mida tõestab ka olulisematel disainimessidel nähtu. See vabameelne ja boheemlaslikult muretu trend lisab interjööri erksust ja omapära, mõjudes vahepeal maad võtnud minimalismi kõrval väga värskelt.

RAW Crafted nõudesari. Tootja aida


Kompaktne ja multifunktsionaalne mööbel

Väiksemate ruutmeetritega linnakorterid on muutunud üha populaarsemaks, mistõttu on ka suurem nõudlus nutikate ja multifunktsonaalsete mööblilahenduste järele. Teretulnud on mööbel, mida saab paigutada erinevatesse ruumidesse (sh ka õue). Selline mööbel peab olema ruumi suhtes õigete proportsioonidega, võimalikult funktsionaalne ning loomulikult ei saa teha järeleandmisi ka disaini osas.

Plant Box taimekasti saab kasutada ka täiendava riiulipinnana, abilauana ja aknalaua asemel. Tootja ferm LIVING


Hee sarja toole saab kasutada õues ja toas. Tootja HAY


Wire Basket säilituskorvi saab tänu kaanele kasutada ka diivanilauana. Tootja ferm LIVING


Terrazzo tagasitulek

Kirg eelmise sajandi keskpaiga disaini vastu ei paista endiselt vaibuvat. Seega pole väga üllatav, et ka terrazzo materjalist pinnad ja dekoratiivesemed mängivad suurt rolli 2019. aasta sisustustrendide osas. Terrazzo on komposiitmaterjal, mis sisaldab marmorit, kvartsi, graniiti ja klaasi. Tulemuseks on elav, mänglev ning sädelev materjal, mis pakub hulganisti suurepäraseid võimalusi ruumidesse isikupärase karakteri toomiseks, mis ei vaja samas trendide möödudes ümbertegemist.

Terrazzo laud ja 13Eighty tool. Tootja HAY


Alternatiiviks võib olla ka terrazzo mustriga tapeet. Tootja ferm LIVING


Jõulised laed

Kui seni on väga palju nähtud aktsentpindadena pigem seinu, siis nüüd saavad ärateenitud tähelepanu hoopis laed, mis on nii ekspressiivselt lakitud kui ka tapeedi või plaatidega kaetud. Selline jõuline lagi pakub visuaalset naudingut ning muudab ruumi näiliselt suuremaks ja rohkem meeldejäävamaks kui ükski aktsentsein seda teha võib.

Jõulist lage täiendab efektne Dancing laelamp. Tootja Menu


Matt pinnaviimistlus

Vastukaaluks läikivatele pindadele võidab järjest rohkem tähelepanu matt viimistlus ja seda alates sisustusaksessuaaridest kuni mööblini välja. Matid pinnad mõjuvad rahulikumalt, lisades ruumile väärikust ja graatsiat, olles seejuures ka väga cool. Eriti au sees on kergelt dramaatilise maiguga musta värvi matid pinnad, mida peetakse n-ö “uueks halliks.”

Mittepeegeldava ja kergesti hooldatava matt linoleumiga kaetud Sketch söögilaud. Tootja HOUE


Fiber toolide sari on saadaval matt viimistluses. Tootja Muuto


Ümarate vormidega mööbel

Saanud 60ndatel ülipopulaarseks, jäi ümarate vormidega mööbel mõned aastakümned hiljem tähelepanu keskmes olnud teravate ja selgete joontega mööbli varju. Nüüd on aga pehmed ümarad vormid taas fookuses. Voolujooneliste vormidega – ja eriti sametist kattekangaga – mööbel lisab maskuliinsemale üldfoonile sensuaalsust.

Ümarate vormidega About A Lounge AAL82 tugitool. Tootja HAY


Beetle toolid. Tootja Gubi


Afteroom Plus toolid. Tootja Menu


Samet mööbli kattematerjalina

Kui aastaid tagasi mõjus samet ehk pisut vanamoodsana, siis nüüdseks on saanud sellest luksuse sünonüüm. Küütleva ja samas vastupidava materjalina kogub samet järjest rohkem populaarsust ja enamus disainerid on veendunud, et käesoleval aastal saab see olema üks trendikamaid materjale.

Posea pink. Tootja Bolia


Tiptoe diivan. Tootja Sancal


Vask ja messing

Kui eelmisel aastal pälvis sisustuses rohket tähelepanu roosa kuld, siis sel aastal on nähtavamal kohal vask kombineerituna teiste metallidega. Vase maalähedaselt punakad ja oranžikad varjundid lisavad säravat luksust, olles seejuures soliidne ja sobides eriti industriaalsetesse keskkondadesse. Sel aastal tasub tervitada ka messingut, mis lisab sisustusdetailidena interjööri sooja ja toretsevat aktsenti.

Utzoni rippvalgusti. Tootja &tradition


Fein köögiaksessuaaride ja söögiriistade sari. Tootja ferm LIVING


Tumbler äratuskell. Tootja Menu


Geomeetrilised mustrid

Geomeetrilised mustrid ei ole kunagi kusagile kadunud tänu oma harmoonilisele sümmeetriale. Sel aastal on geomeetrilised jooned varasemaga võrreldes suuremates mõõtmetes ja julgemates värvitoonides.

Kõigis geomeetrilistes joontes esindatud valgustite sari. Tootja ferm LIVING (foto Andres Treial)


Sisustustekstiilides leiab geomeetriat Tile diivanipatjades. Tootja Muuto


Geomeetriaga mängivad Slit diivanilauad. Tootja HAY


Taas au sees meistrite käsitöö

Hea meel on näha, et järjest rohkem pöördutakse tagasi juurte juurde ning taas on au sees vanad head käsitööoskused. Üha enam kasutavad disainifirmad väikeste tootjate teenuseid – tulemuseks on tooted, mis on vastupidavamad ja ei lase ka hindamatutel käsitööoskustel hääbuda. Käsitöö väärtustamine toob fookusesse ka aeglasema elustiili, mida inimesed enda jaoks järjest rohkem (taas)avastavad.

Käsitööna valminud Silent vaasid. Tootja Muuto


Keskkonnasõbralikkus ja naturaalsed materjalid

Järjest rohkem pööratakse tähelepanu vastutustundlikule tootmisele ja seda ka disaintoodete puhul. Selleks on aktiivsesse kasutusse võetud taaskasutusmaterjalid ja energiasäästlikud tootmisprotsessid, et keskkond jääks võimalikult palju kahjustamata.

Under The Bell valgustite materjaliks on taaskasutatud plastikust toodetud vilt. Tootja Muuto


Soft Edge toolides on kasutatud uudset tehnoloogiat, mis võimaldab puitu kokku hoida. Tootja HAY


Roheline värvitoon

Käsikäes keskkonnasõbralikkusega on roheline värvigamma sisustuses järjest populaarsem – eriti selle tumedamad ja sügavamad toonid. Roheline on rahulikult maalähedane, kuid võib olla ka ootamatult šikk. See värvitoon toob ruumi rafineeritust ja sobib eriti interjööri, kus on palju botaanilisi elemente, sealhulgas toataimi.

RAW Northern Green nõud ja RAW söögiriistad. Tootja aida


Rohelised Bottle soola- ja pipraveskid. Tootja Menu


Beam meeleoluvalgusti. Tootja Muuto


Palissade õuemööbel. Tootja HAY


Vintage-hõngulised valgustid

See on trend, mis on paljusid üllatanud, aga sel aastal on vintaažvalgustid väiksemad ja vähem eksponeeritud – pigem on see läbivaks jooneks riputite ja kaunistuste puhul, mille viimistluses on enamasti näha messingut ja vaske. Vintaaži kõrval troonivad ka minimalistlikuma joonega ja uhked arhitektuurse vormiga valgustid.

Flowerpot lamp. Tootja &tradition


Paljudes värvides disainiikoon – PH5 rippvalgustid. Tootja Louis Poulsen


Soe ja kutsuv hygge

Hygge on taanikeelne väljend, mis on leidnud laia kasutust ka mujal ning mille otsest vastet paljudes keeltes ei olegi. Tänaseks aga teavad ilmselt juba enamus selle sõna taga olevat elustiili – mõnusat hubast olemist küünla- ja kaminavalguse paistel, sooje ning naturaalseid materjale. Hygge on ise oma soojuse ja valguse loomine, mida põhjamaises kliimas nappima kipub. See on viimastel aastatel olnud suur trend ka sisustuses ja tundub, et sellest ei tüdineta niipea – hygge on midagi üldinimlikku ja ajastuülest, mis loodetavasti on või saab olema loomulikuks olemise viisiks, mitte trendiks, mis tuleb ja läheb.

Kubus küünlajalg. Tootja by Lassen


Seinale kinnitatavad Wall Box taimekastid. Tootja ferm LIVING


Ripple pleed, Outline diivan ja Framed peegel. Tootja Muuto