fbpx

Aitäh kirjutamast, Teie sõnum on meie poole teel! Vastame Teile peatselt.

Lugege meie tegemistest Facebookis ja Instagramis:

Tellige tooteuudised ning pakkumised uudiskirjana siin:

Tagasi uudiste lehele

Lugemisnurk: Tänapäeva disainiikoon 7. seeria tool

Legendaarse Taani mööblitootja Fritz Hanseni kultusstaatuses olevat 7. seeria tooli (inglise keeles Series 7) on tänaseks üle maailma müüdud juba üle seitsme miljoni tüki, mis teeb sellest tõenäoliselt kõige enam müüdud nimelise tooli mööblidisaini ajaloos. Täpselt 60 aastat tagasi Arne Jacobseni poolt loodud tool on jätkuvalt väga nõutud, ja seda nii uuena kui ka vintage-kaubana.

7. seeria ei ole tegelikult üdini algupärane toode. Alguse sai see 1952. aastal, kui Arne Jacobsen, kelle üks tuntuimatest toodetest on kindlasti ka Muna tool (inglise keeles The Egg), disainis Ant tooli. Sellest kujunes läbilöögitoode nii Jacobsenile kui ka Fritz Hansenile. Kolm aastat hiljem, 1955. aastal tõi Fritz Hansen müügile Anti edasiarendusena sündinud 7. seeria tooli, millest sai oma eelkäijaga võrreldes veelgi populaarsem toode.

60 aasta jooksul on painutatud vineerist lihtsa ja selge disainiga virnastatavast nelja jalaga toolist saanud ikoon, mis sümboliseerib paljude jaoks skandinaaviapärast disaini. Aastate jooksul on 7. seeria toolist saanud sari, kus lisaks tavalisele toolile olemas ka lastetoolid, baaripukid ja pöördmehhanismiga toolid.

Samuti on laienenud värvipalett, mis täieneb järjekordse verstaposti täitumisega. Nii näiteks on vaid 2015. aastal võimalik soetada spetsiaalselt tooli 60ndaks sünnipäevaks loodud kaks luksuslikku juubeliversiooni – sügavtumesinise istmeosa ja põletatud viimistlusega jalgadega tooli ning kahvaturoosa istmeosa ja 24-karaadise kullaga kaetud jalgadega tooli. Mõlema versiooni toolid on nummerdatud ja varustatud kuldse plaadiga, kus peal 60nda sünnipäeva tähistus.

Eestis on Fritz Hanseni toodete edasimüüjaks ELKE Mööbel, kelle salongis saab 7. seeria toole ka kohapeal uudistada. Toolide hinnad algavad 330 eurost.

Loo kirjutas Siim Siigur, ELKE Mööbel

Lugu ilmus Postimees Kodu portaalis 7.09.2015

3640 3639 3637

3630 3629 3561