fbpx

Aitäh kirjutamast, Teie sõnum on meie poole teel! Vastame Teile peatselt.

Lugege meie tegemistest Facebookis ja Instagramis:

Tellige tooteuudised ning pakkumised uudiskirjana siin:

Tagasi uudiste lehele

Laualambid kontorisse

Kontoritööd tehes möödub tihtipeale terve tööpäev laua taga. Seetõttu on töölaua valgus väga oluline. ELKE Mööbli kontori ja avaliku ruumi sisustussalongist leiab laia valiku laualampe igale maitsele ja vajadusele.

Enne laualambi valimist töölauale tasub läbi mõelda, kui palju on lauale tegelikult valgust vaja. Kui valgust vajav tööpind on suur, on otstarbekas valida kõrgem lauavalgusti, mis suudab valgustada suuremat pinda. Heaks valikuks on liigendjalaga lamp, mida saab vastavalt vajadusele kas kõrgemale tõsta või madalamale lasta. Kindlasti tasub enne ostu tegemist lampi proovida ja valida selline, mis püsib stabiilsena igas asendis. Üheks selliseks on näiteks Louis Poulseni NJP laualamp, mis püsib tänu kolm kilo kaaluvale taldplaadile kindlalt laual.

FOTO: NJP laualamp Louis Poulsenilt on uusversioon klassikalisest arhitektilambist


Kui laua taga tehakse erinevaid tööülesandeid, mis vajavad ka erinevat valgust, tasub valida paindlik lauavalgusti – seda nii füüsiliselt kui ka valguse intensiivsuse poolest. Näiteks kui laua taga peab lisaks arvutitööle saama vahepeal ka lugeda ja kirjutada, on heaks valikuks selline lamp, mille valgust saab suunata just sinna, kuhu parasjagu vaja. Selleks peab saama lambi sirmi nurka muuta, erinevates suundades pöörata, tõsta või langetada. Heaks lisafunktsiooniks on ka dimmer, millega saab valgust mahedamaks või tugevamaks muuta.

FOTO: Liigutava varjuga PC liigendlamp HAYlt näitab laual valgust just sinna, kuhu tarvis


Kui kontori üldine valgustus on hea, peaks laualambi valgus toimima aktsendina, mis tugevdab valgust laual kindlas kohas. Selleks sobib ka madalama jalaga laualamp. Oluline on jälgida, et valgus ei paistaks otse laua taga istujale silma. Siin on abiks see, kui lambi varju saab vajadusel ära pöörata. Sellist funktsiooni pakub enamik korralikke laualampe, seal hulgas Muuto Leaf valgusti ja Louis Poulseni Yuh laualamp, mis on mõlemad varustatud ka dimmeriga.

FOTO: Puulehtedest inspireeritud Leaf laualamp Muutolt

FOTO: Geomeetriliste joontega liigutava sirmiga YUH laualamp Louis Poulsenilt


Kui ruumi on töölaual pigem vähem, tasub valida selline laualamp, mis täidab ka mõnd täiendavat ülesannet. Heaks valikuks on sellisel juhul näiteks pliiatsitopsiga varustad lamp Buddy Northern Lightingult või pistikupesaga valgusti Plug ateljé Lyktanilt.

FOTO: Buddy laualamp Northern Lightingult aitab kõiki pisiasju ühes kohas hoiustada

 

FOTO: ateljé Lyktani Plug laualamp segu hubasust lisavast meeleoluvalgustist ja asjalikust laualambist


Kindlasti ei maksa laualambi puhul alahinnata ka selle välimust. Kui üldine kontori interjöör on pigem minimalistlik, tasub lauale valida lamp, mis seda oma disainilt toetab. Näiteks Kiwi valgusti ateljé Lyktanilt mõjub hoolimata oma suurtest mõõtmetest laual pigem tagasihoidlikult.

FOTO: Kiwi laualamp ateljé Lyktanilt

Klassikalisema disaini austajatele leidub samuti rohkelt valikuid. Cloche laualamp HAYlt lisab kindlasti lauale luksuslikkust ja elegantsus.

FOTO: Kellukesest inspireeritud Cloche laualamp HAYlt

* Autor: ELKE Mööbel. Lugu ilmus toimetatud kujul Sekretär.ee-s 23.01.2018