fbpx

Aitäh kirjutamast, Teie sõnum on meie poole teel! Vastame Teile peatselt.

Lugege meie tegemistest Facebookis ja Instagramis:

Tellige tooteuudised ning pakkumised uudiskirjana siin:

Tagasi uudiste lehele

Disainiikoon: Muuto E27 valgusti

Sel aastal tähistab kümnendat sünnipäeva E27 laelamp, mis on muutunud Taani tootja Muuto üheks olulisemaks ja tuntuimaks disainiikooniks. E27 ühendab endas tööstusdisaini skandinaaviapärase lihtsusega, tänu millele mõjub valgusti jätkuvalt uudse ja värskena.

E27 võluks on selle mitmekülgsus – valgusti sobib koju, kontorisse ja avalikesse ruumidesse, see mõjub efektselt üksikult, paaris ja mitmekesi koos. Loovusel saab täistuuridel lennata lasta, sest erinevate kõrguste ja toonidega mängides saab soovi korral luua väga uhkeid industriaalseid lühtreid.

Silikoonkummist sokliga E27 valgusti disaineriks on rootslane Mattias Ståhlbom. Disaineril tekkis idee lambi loomiseks ajal, kui ta  mitu korda järjest elukohta vahetas. Tihtipeale oli uueks koduks täiesti tühi korter. Õigupoolest polnud tühjad korterid päris tühjad – seal leidus alati vähemalt üks paljas rippuv lambipirn, mis uhkes üksinduses ruume väga praktiliselt valgustas.

Mängides mõttega, kuidas mõjub ruumis paljas lambipirn, tekkiski Ståhlbomil idee luua E27 valgusti. Disaineri sõnul mõjuvad kuplita lambipirnid omal moel romantiliselt – ümberringi on tühi ja rõõmsas ootusärevuses ruum. Ståhlbom võttis endale ülesandeks kanda see positiivne emotsioon ka uude valgustisse ja sealt edasi juba sisustatud ruumidesse.

Mängulisust ja positiivsust aitab valgustis hoida igal aastal uuenev lai värvivalik, kust leiab hetkel tervelt 18 tooni. Erandiks ei ole olnud ka käesolev aasta, sest E27 toonide sekka lisandusid uudisena beežikasroheline, burgundiapunane, savipruun ja kahvatusinine.