String - ajatu disainiikoon

Kui mõelda Rootsi disainile, tuleb esimesena meelde Ikea. Tegelikult on see riik sünnikohaks mitmele disainiikooni staatust nautivatele mööbliesemele, seal hulgas String riiulisüsteemidele, mis on püsinud populaarsena juba tervelt 75 aastat.


String riiulisüsteem on ideaalne elutuppa

Stringi suurimaks võluks on geniaalne kombineerimisvõimalus. See ja lihtne, selge ning ajatu disain muudavad Stringi sobivaks mistahes ruumi.

Tänu kirjutuslauamoodulile sobib String ka kodukontorisse ja lastetuppa

Stringi moodulitest saab ehitada just sellise suurusega riiuli nagu tarvis

Kolme String Pocketiga loodud seinariiul

Kõige algupärasema String riiulisüsteemi autoriks on rootsi arhitekt ja disainer Nils Strinning, kellele andis esimese riiuli tootmiseks tõuke 1949. aastal Bonnieri kirjastuse riiuli konkurss. Nimelt otsustas kirjastus, et kui ärgitada rootslasi rohkem raamatuid ostma, peaks neil olema ka üks korralik riiul kõigi raamatute hoidmiseks. Korraldatigi konkurss eesmärgiga leida praktiline, taskukohane ja kergelt kokkupandav raamaturiiul. String riiul pälviski sellel konkursil esikoha.

Rohked aksessuaarid muudavad Stringi sobivaks ka kööki

Stringi üheks suureks tugevuseks on hoolikalt läbimõeldud ja viimistletud detailid

Tegelikult on osake Stringi pea igas kodus. Nimelt jõudis Nils Strinning enne Stringini jõudmist leiutada ja kasutusele võtta plastikkihiga kaetud terasest traatkorvid, mis teeb temast garderoobide korvsüsteemide "esiisa". 

String riiulitega saab ehitada nii maast laeni kui ka väiksema ja kompaktsema riiuli

String riiulitega loodud väiksem riiul

Aastakümnete jooksul on algupärane String pea samal kujul säilinud. Täna müüdavatele riiulitele on lisandunud täiendavad moodulid ja mitmesugused aksessuaarid (sh konksud, taskud jms), laienenud on ka värvi- ja materjalivalik - see kõik muudab String riiulite kasutusvõimalused tõepoolest pea lõputuks. 

Nils Strinning algupärase String riiuliga, mis püsib tänaseni pea samasugune


Tule tutvu Stringi erinevate riiulikombinatsioonidega ELKE Mööbli sisustussalongis Järve Tornides või uudista tooteid e-poest. Unistuste riiuli aitab kokku panna Stringi kodulehel asuv konfiguraator.


Tagasi blogipostituste avalehele