fbpx

Aitäh kirjutamast, Teie sõnum on meie poole teel! Vastame Teile peatselt.

Lugege meie tegemistest Facebookis ja Instagramis:

Tellige tooteuudised ning pakkumised uudiskirjana siin:

Tagasi uudiste lehele

Uudiseid Taani disaini lahtiste uste päevadelt: valgustite eri

Mai lõpus toimus Kopenhaagenis, Taanis sealse disainielu iga-aastane oodatud sündmus 3 Days of Design. Kolme päeva jooksul tutvustasid enam kui sada sisustusettevõtet kõigile huvilistele oma tegemisi ja uudiseid, toimus ka mitmeid näituseid ning kohtumisi disaineritega. Muljeid ja inspiratsiooni käis kohapeal kogumas ka Eesti suurim Taani disainmööbli ja –valgustite maaletooja ELKE Mööbel.

Kohalike tootjate esitletud uudiste seast leidus rohkelt valgusteid, mis jagunesid suuresti kaheks – näha sai täiesti uusi tooteid ja ka olemasolevate valgustitesarjade edasiarendusi.

Päris uutest lampidest esitles &tradition Jaime Hayoni loodud Setago meeleoluvalgustit. Setago sobib tänu väikestele mõõtudel (kõrguseks on vaid 18cm) valgust andma lauale, riiulisse, aknalauale, kummutile jne. Kuju poolt seent meenutav ja heas mõttes pisut veidra disainiga valgusti on laetav ja seetõttu juhtmevaba, mis teeb selle ringitõstmise väga mugavaks.

Juhtmevaba Setago valgusti. Tootja &tradition


Uusi valgusteid leidus ka HAY valikust. Volditud tekstiilist kupliga Matin laualampide suureks eeliseks on erksate värvide valik, millega saab hallides ja must-valgetes toonides interjööre elavdada ilma üldmuljet segamata. Täielikult käsitööna valmivad Bonbon laevalgustid on samuti tekstiilist – kuplid koosnevad käsitsi raami külge põimitud puuvillaniidist, mistõttu ei ole ükski lamp teineteisega päris identne.

Bonbon laevalgustid. Tootja HAY

Matin laualambid. Tootja HAY


Tinglikult võib uuteks valgustiteks pidada ka HAY PC lae- ja laualampe. Tinglikult seetõttu, et PC sari oli ka varem olemas, kuid algupäraselt esindatud liigendvarrega lauavalgustitega. Pierre Charpini loodud valgustipere ühiseks jooneks on sama disainiga metallist kuppel, mis sobitud erinevate interjööridega. Laualambid muudab eriliseks lülitit ja nuppe asendav „vars“ – seda patsutades saab lampi sisse ja välja lülitada ning valgustugevust reguleerida.

  

Uus PC laualamp, millel puuduvad nupud – välja ja sisse saab lampi lülitada, patsutades selle vart, mis peidab endas ka dimmerit. Tootja HAY

PC rippvalgustid on valikus kolmes suuruses ja kolmes värvis. Tootja HAY

PC valgustid sobituvad ka klassikalise interjööriga. Tootja HAY

 

PC laualamp on heaks valikuks kodukontorisse. Tootja HAY


Uute toodete kõrval esitleti Kopenhagenis rohkelt ka juba ennast tõestanud valgustitesarjade edasiarendusi – seda nii uute mudelite, suuruste kui ka värvivaliku mõttes. Näiteks täiendas Muuto populaarset Ambit laevalgustitesarja uue Ambit Wall seinalambiga. Tegu on hästi paindliku valgustiga – tänu liikuvale varrele ja muudetavale kupli asendile saab valgust suunata just sinna, kus seda kõige enam vaja on.

Ambit seinavalgusti suureks plussiks on selle liikumine – liigutada saab nii vart ja ka kupli nurka. Tootja Muuto


Uue mudeliga täienes ka Menu JWDA sari – enne meeleolu- ja laevalgustina valikus olev lamp on nüüdsest saadaval ka põrandavalgustina. Kui varem on iseloomulik kuppel olnud vertikaalne, siis põrandalambi puhul on see paremateks proportsioonideks asetatud jalale horisontaalselt.

Uued JWDA põrandavalgustid lisavad interjööri esinduslikkust. Tootja Menu


Gubi on liikunud Menuga sarnases suunas ja loonud liikuvate lambivarjudega Multi-Lite rippvalgustite kõrvale väiksema kupliga laualambi versiooni. Peatselt lisandub valikusse sama kuplisuurusega laelamp.

Uued väikese kupliga Multi-Lite laualamp ja laelamp. Tootja Gubi


Väiksematest muudatustest saab esile tuua neljas uues toonis Arne Jacobseni poolt 90 aastat tagasi loodud Bellevue põrandalampe ja kahes uues värvis ning uues keskmises suuruses Verner Pantoni Flowerpoti laelampe, mis tähistasid eelmisel aastal 50ndat sünnipäeva.

Flowerpot ja Bellevue valgustid saavad iga mõne aasta järel uued värvid, nii ka tänavu. Tootja &tradition