Aitäh kirjutamast, Teie sõnum on meie poole teel! Vastame Teile peatselt.

Lugege meie tegemistest Facebookis ja Instagramis:

Tellige tooteuudised ning pakkumised uudiskirjana siin:

Tagasi uudiste lehele

Lugemisnurk: Tänapäeva disainiikoon String riiul

Kui mõelda Rootsi disainile, tuleb esimesena meelde Ikea. Tegelikult on see riik sünnikohaks mitmele disainiikooni staatust nautivatele mööbliesemele. Üheks selliseks on String riiulid, mis on püsinud populaarsena juba üle 60 aasta.

String on tegelikult mitte lihtsalt riiul, vaid riiulisüsteem, mille suurimaks võluks on geniaalne kombineerimisvõimalus. See ja lihtne, selge ning ajatu disain muudavad Stringi sobivaks mistahes ruumile.

Kõige algupärasema String riiulisüsteemi autoriks on rootsi arhitekt ja disainer Nils Strinning, kellele andis esimese riiuli tootmiseks 1949. aastal tõuke Bonnieri kirjastus. Nimelt otsustas kirjastus, et kui ärgitada rootslasi rohkem raamatuid ostma, peaks neil olema ka üks korralik riiul raamatute hoidmiseks.

Seetõttu korraldaski Bonnier konkursi, mille eesmärgiks oli leida praktiline, taskukohane ja kergelt kokkupandav raamaturiiul. String riiul pälvis konkursil esikoha. Muide, Bonnieri riiulikonkursi näol polnud sugugi tegu väikese kohaliku võistlusega. String riiul tuli võitjaks 194 konkursitöö hulgast, mis esitati erinevatest riikidest üle maailma.

Huvitav on fakt, et tegelikult on osake Stringi pea igas kodus. Nimelt jõudis Nils Strinning enne Stringini jõudmist leiutada ja kasutusele võtta plastikuga kaetud terasest traatkorvid, mis teeb temast garderoobide korvsüsteemide “esiisa”.

Aastakümnete jooksul on algupärane String pea samal kujul säilinud. Täna müüdavatele riiulitele on lisandunud vaid mõned täiendavad moodulid, laienenud on ka värvi- ja materjalivalik.

Kuna String koosneb erinevatest moodulitest, mida saab ise vastavalt ruumile ja maitsele kombineerida (siin on heaks abimeheks www.string.se kodulehel olev programm), varieeruvad ka hinnad. Näiteks on 80 sentimeetrit lai ja 2 meetrit kõrge nelja vahe ja kahe sahtliga riiuli maksumuseks orienteeruvalt 680 eurot.

Eestis on String riiulitel mitu edasimüüjat. Üheks selliseks on ELKE Mööbel, kelle salongis saab üht versiooni Stringist ka kohapeal näha.

Loo kirjutas Siim Siigur, ELKE Mööbel

Lugu ilmus Postimees Kodu portaalis 31.07.2015

string2  string1

STRING KIDS string4 string5