fbpx

Aitäh kirjutamast, Teie sõnum on meie poole teel! Vastame Teile peatselt.

Lugege meie tegemistest Facebookis ja Instagramis:

Tellige tooteuudised ning pakkumised uudiskirjana siin:

Tagasi uudiste lehele

YUH valgustitesari Louis Poulsenilt

Paljude disainiikoonideks muutunud valgustite tootja Louis Poulseni valikusse lisandus hiljuti YUH valgustitesari, kuhu kuuluvad põranda-, laua- ja seinavalgusti.

YUH lampidega saab lähemalt tutvuda ELKE Mööbli kodusisustussalongis. Valgustite tellimiseks kirjutage tallinn@elkemoobel.ee.

YUH sarja loomise taga on Kopenhaagenis tegutsev disainiduo GamFratesi, mille moodustavad Taani arhitekt Stine Gam ja Itaalia arhitekt Enrico Fratesi. YUH on nende esimene Louis Poulsenile loodud tootesari, mis seisab nüüd kõrvuti paljude disainiikoonidega, seal hulgas Artichoke, PH 5, Panthella jpt.

GamFratesi lähtepunktiks oli luua valgusti, mida saaks kodus erinevates ruumides kasutada. Üheks tingimuseks oli ka see, et loodav lamp oleks samal ajal dekoratiivne kui ka funktsionaalne. Kõik see sai YUHi näol täidetud. Lambi sirmi saab liigutada mitmeti – seda saab pöörata, kallutada, tõsta varre suhtes kõrgemale ja lasta madalamale. Selliselt saab valgustit seadistada täpselt enda vajaduste järgi ja suunata valgus sinna, kuhu tarvis.

YUHi valgustite valgus on tehtud väga mahedaks ja hubaseks. Lambid on alt kinnised ja kaetud diffuuseriga. Selliselt on lambipirn varjatud ning ei teki otsest pimestavat valgust. Hubasust lisab ka see, et sirmi ülemine ots on jäetud lahtiseks. Tänu sellele hajub osa valgusest ka üles, mis loob veelgi mõnusama atmosfääri.