fbpx

Aitäh kirjutamast, Teie sõnum on meie poole teel! Vastame Teile peatselt.

Lugege meie tegemistest Facebookis ja Instagramis:

Tellige tooteuudised ning pakkumised uudiskirjana siin:

Tagasi uudiste lehele

Koolilapse toa sisustamise ABC

Koolilapse toa sisustamisel kehtivad samad trendid, mis teisteski ruumides. Disaini joonelt on aukohal ajatus – moes on ajas kestvad lahendused, mis mõne aastaga oma aktuaalsust ei kaota. Värvidest on moes roheline ja selle kõikvõimalikud variatsioonid, samuti pastelsed toonid. Rohelise armastus on üle kandunud ka taimedele, mis lisavad igasse ruumi, seal hulgas ka lastetuppa, mõnusa annuse hubasust ja elu.

Jätkuvalt on sisustustrendide järgijate poolehoid vasel, messingil ja sametil, mida saab kas väiksemas mõõdus aksessuaaride ja valgustite näol või suuremalt mööbliesemetega ruumis esitleda. Mustritest on populaarsed geomeetrilised jooned ja kujundid, mis sobivad hästi ka lastetuppa. Samuti on siia hea üle kanda põhjamaist hyggelikkust – seda eriti sisustustekstiilide (näiteks vaipade, pleedide) ning mitmel tasandil valgustuse näol, mis on külmematel ja pimedamatel aastaaegadel ruumides väga praktilise väärtusega.

Koolilapse toa sisustamisel on trendide kõrval oluline jälgida, et toas oleks kõik vajalik selleks, et seal saaks keskenduda ning mugavalt õppida. Kõige parema tulemuse saab sisustamisel siis, kui see sünnib vanemate ja lapse koostöös ning kus on leitud hea kesktee lapse soovide, praktilisuse ja trendide vahel. Selliselt loodud tuba näeb ka aastate möödudes hea välja ning on lapsele mõnus ja meelepärane keskkond, kus tal meeldib aega veeta.


Mis peaks ühes koolilapse toas kindlasti olema?


Koolilapse toas on tähtsal kohal õige suurusega kirjutuslaud, mis mahutab korraga lahtise õpiku, vihiku ja arvuti. Kuna tuppa peab veel erinevaid suuremaid ja väiksemaid mööbliesemeid mahutama, ei tohiks laud liigselt ruumi võtta. Paljudel tootjatel on valikus kodukontorisse sobiva suurusega mudeleid, mis on klassikalisest töölauast mõnevõrra väiksemad ja sobivad väga hästi ka koolilapse kirjutuslauaks.

Neutraalse disainiga praktiline CPH 90 kirjutuslaud sobitub igasse interjööri (tootja: HAY)

 Põneva disainiga Shelter sobib väiksemasse tuppa oma kompaktsete mõõtude tõttu ning lisab toale iseloomu (tootja: Northern)

 Mingle sarja lauaplaatide ja -jalgadega valik on lai ja see võimaldab luua endale just kõige meelepärasem laud (tootja: ferm LIVING)

Tõstetud tagumise lauaplaadiga CPH 190 kirjutuslaud (tootja: HAY)


Sama tähtis on mugav tool, mis toetab rühti ja millel istumine ei väsita selga. Tooli valikul peab kindlasti arvestama, et lapsed nihelevad täiskasvanutega võrreldes rohkem. Seetõttu võiks ka tool liikumist toetada. Heaks valikuks on rohkete jalavariantidega About A Chair AAC sarja toolid HAYlt ning Fiber toolid Muutolt. Mõlemad on saadaval käetugedega ja ilma käetugedeta versioonis, mis võimaldab tooli muretult igas kõrguses laua alla lükata. 

About A Chair AAC11 tool ja CPH 90 kirjutuslaud (tootja: HAY)

Fiber tool ja Base laud (tootja: Muuto)


Heaks alternatiiviks kirjutuslauatoolile on kõrgusesse reguleeritav tasakaalutool UPis1 Interstuhlilt, mis distsiplineerib õigesti istuma ja rühti hoidma. Kuna tool võtab vähe ruumi ja on kaalult kerge, sobib see väga hästi ka abitooliks lapsevanemale või sõbrale.

 

UPis1 tasakaalutooli saab valida mitme värvitooni vahel (tootja: Interstuhl)


Valgustus on lastetoas väga oluline. Koolilapsel peab laual kindlasti olema korralik laualamp, mis annab just parajalt valgust – tuba ei tohiks olla liiga pime, sest arvutiekraani heledus ja ümbritsev hämarus tekitavad omavahel kontrasti, mis koormab silmi. Samas ei tohiks kirjutuslaud olla ka ülevalgustatud, sest liigne eredus väsitab samuti silmi. Tasub ka jälgida, et lambist tulev valgus ei paistaks otse lapse silma. Seetõttu on kõige parem valik liigendvarrega ja reguleeritava varjuga valgusti, mida saab lapse järgi parajaks sättida.

Liigendvarrega ja laual vähe ruumi võttev Fifty-Fifty Mini laualamp (tootja: HAY)

Mitmeti reguleerita PC laualamp (tootja: HAY)


Laevalgustitest leiab lastetuppa rohkelt põnevaid näiteid. Näiteks pakub Muuto lihtsa joone ja laia värvivalikuga Ambit sarja valgusteid, heaks lahenduseks on ka sama tootja mänguline silikoonist laevalgusti Unfold. ferm LIVINGu valgustitel on kuplid ja soklid eraldi müügil, mis võimaldab lapsel endal laelamp kõige meelepärasem laelamp kokku panna.

Neutraalse disainiga Ambit valgustid (tootja: Muuto)

Mängulisema joonega Unfold valgustid on saadaval laias värvivalikus (tootja: Muuto)

Meelepärase geomeetrilise valgusti saab Lighting Collection valgustitest ise kokku panna (tootja: ferm LIVING)


Kui tuba jääb laua- ja laelambi valgusega natuke liiga kõle, saab ruumi hubasust lisada täiendavate valgustitega, mis aitavad pimedamal aastaajal ka tuju helgemana hoida. Sellist hyggelikku soojust saab luua põrandalambiga, või kui ruumi on pigem vähem, tasub lisada väiksem meeleoluvalgusti raamaturiiulisse või aknalauale.

Trendivärvides Beam lambike annab valgust kahte suunda ja muudab sellega ruumid hubasemaks (tootja: Muuto)


Koolilapse toas võiks olla ka parasjagu kõike vajalikku mahutav riiul. Ruumi nutika ärakasutamise mõttes tasub eelistada moodulriiuleid, mida saab ehitada just sellises suuruses nagu tarvis ja nagu tuba võimaldab. Moodulriiulite kasuks räägib ka see, et neid saab aja möödudes vajadusel „suuremaks kasvatada“.

Stacked System moodulitest koosnevad riiulid võimaldavad ümberpaigutamist ja ajas kasvatamist (tootja: Muuto)

Sobivaks valikuks lastetuppa on lõpmatuid kombinatsioone pakkuv String System, mille valikust leiab ka nutika lauaplaadiga mooduli (tootja: String)


Kirjutuslaua kohale on hea paigaldada väiksem riiul, kus saab käepäraselt hoiustada tihedamini vajaminevaid esemeid. Selliselt saab laual kasvõi pliiatsitopsi arvelt ruumi kokku hoida. Samuti tasub ära kasutada seinapinda voodi juures. Sinna paigutatud riiul asendab vajadusel ka öökappi, kui toas selleks ruumi napib. Headeks näideteks on Muuto Folded riiulid ja String Pocket oma rikkalikus värvivalikus.

Folded riiulid võtavad vähe ruumi (tootja: Muuto) 

Nutikate String Pocket riiulite kasutusvõimalused on väga laiad (tootja: String)


Nii väiksema kui suurema lapse tuppa leiab hea valiku eriilmelisi voodeid Itaalia tootjalt Bonaldo. Teismelise tuppa on heaks lahenduseks ka kompaktne lahtikäiv diivan- või tugitoolvoodi, mis loovad õdusa mulje eluruumist ning kuhu on ühtlasi hea ka ööbivaid sõpru magama panna. Rohelt näiteid leiab Prostoria ja Softline’i valikust.

Picabia voodi jätab tänu dekoratiivsetele patjadele mulje diivanist (tootja: Bonaldo)

Titti voodil on ääres nutikad taskud, mis aitavad öökapi arvel ruumi kokku hoida (tootja: Bonaldo)

Põneva disainiga lahtikäiv diivanvoodi Revolve (tootja: Prostoria)


Mõnusa äraolemise loovad ka erinevad kott-toolid ja tugitoolid, millega on hea sisustada hubane lugemisnurk või kus lapsed hea meelega videomänge mängivad.

Mõnus kott-tool Softline’ilt (tootja: Softline)


Koolilapse toas leiavad kindlasti kasutust ka erinevad sangaga abilauad, mis on universaalsed ja praktilised abilised nii tugitooli kõrval, öökapi asendajana või ka lihtsalt täiendava (ajutise) riiulipinnana. Väikest ja kerget lauakest saab vajadusel hõlpsasti erinevatesse kohtadesse teisaldada.

Kerge ja väike DLM lauake (tootja: HAY)


Kui suuremate mööbliesemetega on soovitav hoida neutraalset joont, et see kiiresti ei aeguks, saab just erinevate sisustusaksessuaaridega lisada tuppa isikupära. Kindlasti tasub iluasjadele eelistada praktilise väärtusega esemeid. Heaks valikuks on näiteks mitmes suuruses ja väga paljudes värvides vildist Restore säilituskorvid Muutolt, milles on hea suuremaid ja väiksemaid asju, ajakirju ja muud olulist hoiustada.

Vildist Restore säilituskorvid (tootja: Muuto)


Praktiliseks sisustusaksessuaariks on ka erinevad nagid ja seinakellad. Mängulisi värvilaike saab imehästi luua Muuto The Dots puidust nagidega, kuhu saab riputada nii koolikoti kui koolivormi. Nomoni seinakellade värvivalikust leiab samuti igasse lastetuppa sobiva värviga praktilise kella, mille paigaldamine on nii lihtne, et selle jaoks pole isegi seina vaja auku puurida.

The Dots nagidega saab tuua värvi igasse ruumi (tootja: Muuto)


Isiklikumaks saab toa muuta Design Lettersi erinevate nimetähtedega aksessuaaridega, mille seast leiab näiteks nimetähega telefonilaadijaid, kruuse, veepudeleid, pastakaid, pinaleid ja palju muud.

 

Design Lettersi lai personaalsete pisitarvikute valik (tootja: Design Letters)


Autor: Eve-Lii Sandre, ELKE Mööbli jaemüügi konsultant