fbpx

Aitäh kirjutamast, Teie sõnum on meie poole teel! Vastame Teile peatselt.

Lugege meie tegemistest Facebookis ja Instagramis:

Tellige tooteuudised ning pakkumised uudiskirjana siin:

Tagasi uudiste lehele

Kapitaalremondi läbinud Sillamäe Kultuurikeskus avas uksed

Juuni alguses avati pärast põhjalikku ja aastatepikkust kapitaalremonti Sillamäe Kultuurikeskus. Asutuse suure saali ja rõdu sisustas ELKE Mööbel OÜ.

ELKE Mööbli tegevjuhi Siim Siiguri sõnul saab taasavatav Sillamäe Kultuurikeskus ühena vähestest kiidelda eritellimusel valminud saalitoolidega. „Klassitsistlikku disainijoont järgivad toolimudelid valmisid Sillamäe linna peaarhitekti Vladimir Shurmini jooniste järgi maineka Hispaania saalitoolide tootja Ascender S.L poolt, kusagilt mujalt selliseid toole ei leia,“ räägib Siigur.

Erilahendusena valminud toolid on paigaldatud teisaldatavale süsteemile, mistõttu saab kontsertsaali kergesti muuta tantsusaaliks. „Enne remonti olid kasutusel põrandasse naeltega kinnitatavad toolid, mis vajadusel põrandast üles võeti ja hiljem taas tagasi naelutati. praegune muutus on suur ja oluline,“ lisab Siigur.

Sillamäe linna peaarhitekt Vladimir Shurmin selgitab, et 1949. aastal ehitatud stalinistlikus neoklassitsismi stiilis kultuurikeskus on muinsusmälestis, mille interjööri ja eksterjööri restaureerimine järgis rangeid muinsuskaitse nõudeid. „Aastaid kestnud töö tulemusel me mitte ainult ei restaureerinud hoonet, vaid muutsime selle tehnoloogiliselt kaasaegseks. Restaureerimine ei tähenda konservatiivsust – restaureerida saab ka kaasaegsete lahendustega ühendatult,“ lisab ta.

168-sillamaekk_2      168-sillamaekk_3