fbpx

Aitäh kirjutamast, Teie sõnum on meie poole teel! Vastame Teile peatselt.

Lugege meie tegemistest Facebookis ja Instagramis:

Tellige tooteuudised ning pakkumised uudiskirjana siin:

Tagasi uudiste lehele

Sügishooaja sisustustrendid

Algava hooaja märksõnad sisustuses on elegantsus ja vihjed retrole, mis kanduvad edasi nii värvi-, vormi- kui ka materjalivalikusse. Lisaks juba tuttavatele trendidele on esile tõusmas ka uued ideed.


Paljudest uutest sisustustoodetest leiab kaudseid või päris otseseid vihjeid 70ndatele ja ka varasematele kümnenditele. Retro koos oma lihtsuse, puhaste joonte ja ümarate vormidega on moes.

FOTO: Ondarreta uus Lana sari, kust leiab 70ndatele omast lihtsust ja ümaraid vorme

FOTO: HAY uuest toolidesarjast Soft Edge õhkub samuti tuttavlikkust


Lisaks mööblile on retro moes ka aksessuaarides. Hiljuti esitles HAY laia köögiaksessuaaride valikut, mille seast leiab kõike alates pesukäsnadest kuni nõudeni. Suur osa toodetest pakub äratundmisrõõmu, sest uuesti on ellu äratatud vanaemadeaegsed tarvikud ja nõud, mis on ennast igapäevase söögitegemise juures ammu tõestanud. Aksessuaarid jõuavad Eestis müügile järgmise aasta alguses.

FOTO: HAY uued köögiaksessuaarid pakuvad toredaid üllatusi


Üheks sisustustrendiks on 70ndate mõjutustega segatud klassikalisemad jooned. Sellise segu tulemuseks on elegantsus ja luksulikkus, kus tooni annavad sügavad värvid, pehmed vormid, materjalidest marmor, tume puit ja samet.

FOTO: Bolia uude kollektsiooni kuuluvad Grace diivan ja Tuk diivanilaud on saanud inspiratsiooni 70ndatest


Värvitoonidest on jätkuvalt populaarsed bordoopunane, terrakota, rohelise erinevad varjundid (seal hulgas armeeroheline). Uutest toonidest on järjest enam näha nude-tooni ja kahvaturoosat.

FOTO: Trendikas rohelises sametkuues &traditioni Fly sofa

 

FOTO: Muuto Unfold valgusti on saadaval kõigis trendivärvides, seal hulgas terrakota ja nude-toonis

FOTO: LIND DNA nahast lauamattide laiast värvivalikust leiab ka armeerohelised matid


Uutest viimistlustest on sel hooajal esile kerkimas poleeritud vask ja must messing, mis lisavad toodetele luksuslikkust, aga seda tagasihoidlikul ja väljapeetud moel.

FOTO: by Lasseni selle hooaja uudisena on Kubuse sari saanud poleeritud vase viimistluse, mis oli 1960ndatel Kubuse sarja algupäraseks materjaliks

FOTO: Mõne aasta pärast 90ndat sünnipäeva tähistav Bestlite valgustitesari Taani tootjalt Gubi on täienenud musta messingi viimistlusega


Tõusvaks trendiks on meeleoluvalgustid, mille eesmärk on muuta ruum hubasemaks ja valgemaks. Seda on just pimedamal hooajal vägagi tarvis. Sellistel lampidel saab tihtipeale valgustugevust reguleerida. Meeleoluvalgusteid on hea kasutada lisaks juba olemasolevatele lampidele kas aknalaual, riiulis, põrandal või laual.

FOTO: Cosy In White valgusti Muutolt on põrandale pannes heaks täienduseks või asenduseks põrandalambile

FOTO: Night Owl valgusti Lightyearsilt annab aknalaual ja öökapil hubast lisavalgust

FOTO: Turn On valgusti HAYlt mahub tänu väikestele mõõtmetele valgust andma ka riiulisse

Artikli autor: Siim Siigur, ELKE Mööbel. Lugu ilmus refereeritud kujul septembris 2017 sisustusportaalis Kodus.ee